Typy lekkich podgrzewaczy wody
Podgrzewacze wody są niezbędne do zapewnienia ciepłej wody dla wielu zadań domowych, takich jak kąpiele, czyszczenie i pranie. Są także potrzebne w wielu zastosowaniach przemysłowych. Podczas gdy tradycyjne podgrzewacze wody są nieporęczne i wymagają dużo miejsca, lekkie podgrzewacze wody stanowią dla nich ciekawą alternatywę. Są one bowiem od nich znacznie bardziej kompaktowe i wydajne. Z tego względu cieszą się dużą popularnością i są najczęściej wybierane do pracy w myjniach samochodowych czy kabinach dekontaminacyjnych.
Czym jest lekki podgrzewacz wody i do czego służy?
Lekkie podgrzewacze wody to kompaktowe urządzenia, które dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii zapewniają podgrzewanie wody do pożądanej temperatury. Są sprawne, wydajne i bezpieczne dla użytkowników. Sercem tych urządzeń są pompy samozasysające, dzięki którym automatycznie regulują one poziom wody oraz powietrza znajdujących się w rurociągu ssawnym. Stosując lekki podgrzewacz wody, nie musisz więc robić tego samodzielnie. Urządzenie to pozwoli Ci zaoszczędzić czas i usprawnić pracę.
Wykorzystuje się je w tych procesach produkcyjnych i technologicznych, w których występuje potrzeba zapewnienia czystej, ciepłej wody lub ciepłej wody zmieszanej z detergentem. Stosuje się je m.in. w myjniach samochodowych i kabinach dekontaminacyjnych.
Podstawowe rodzaje lekkich podgrzewaczy wody
Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje lekkich podgrzewaczy wody: urządzenia stacjonarne oraz mobilne. Te ostatnie są zamontowane na wytrzymałych wózkach, dzięki którym można je bez problemu przenosić z miejsca na miejsce. Taka konstrukcja umożliwia pracę w różnych punktach zarówno wewnątrz zakładu, jak i poza nim — w terenie. Mobilne podgrzewacze wody są uniwersalnymi urządzeniami, które zawsze można przenieść tam, gdzie są akurat najbardziej potrzebne. Podgrzewacze stacjonarne są urządzeniami, które raz zamontowane w jednym miejscu, pracują w nim na stałe.
Większą popularnością cieszą się mobilne podgrzewacze wody ze względu na swoją większą funkcjonalność, jednak stacjonarne również są chętnie kupowane i stosowane np. przez właścicieli dużych myjni samochodowych.